Dustyn z Julinčina údolí 9.5.2006 - 27.11.2018

Náš první hovawart a zároven první pes s PP. 

Jmenuji se Dustyn z Julinčina údolí a jsem plavý Hovawart, pan mi řiká Dusty. bydlím ve sve boudě v Havířově. Rád chodím na procházky a hraju si s dětmi. I když se mně některé bojí, ze všeho nejvíc rád strašim slepice, ptáčky případně další zvířata, která vešla do mého teritoria.

Rád chodím na výstavy a cvičák do ZKO Šenov. Zkoušky nemám, ale není to moje chyba, stejně jsem nej.... 

Pániček měl přede mnou jednoho psa, křížence německého ovčáka - Alfa, který však v 10-letech umřel. Ale paníček bez pejska dlouho nemohl vydržet, tak pátral po rase, která by hlídala, mohla být celoročne venku a zárověn byla přitulna k dětem. V této soutěži zvítězil Hovawart, dalšími kandidáty byly švycarský salašnický pes a jiné. Pak následovalo vyjednavání z manželkou, která měla podmínku, že se nebude o psa starat a mít s nim něco společného.

Důležité bylo taky naspořit potřebný finanční obnos. Po několika pokusech objednaní štěnete a zrušení, nakonec záčatkem července si pro mně můj nový pán přijel do Zdobnice nad Cidlinou do chovné stanice z Julinčína údoli. Tady již bylo všechno nachystano na můj odchod.

Cesta probíhala v pohodě, hověl jsem si na zadním sedadle i s novým páničkem. Párkrát jsme zastavili a po pár hodinách dojeli do mého nového domova.

Tam mě pan vzal domů a první noc spal se mnou v obývacím pokoji. Pak jsme jeli na týden na chatu, kde jsem spal na verandě. Po návratu s chaty jsem na velké zahradě u cesty, mám boudu a kotec, který jsem sdědil po svém předchůdci. Snad mi časem pániček dodělá střechu na kotec, aby na mně nepražilo slunce a nepršelo když jsem občas zavřený.

Můj psi život byl dlouhý a krásný, do psího nebe jsem odešel 28.11.2018.